Aktualności

Sprzątanie świata 2021

 

Co roku, w trzeci weekend września odbywa się akcja sprzątania świata. Tym razem była to już 28. edycja, a tegoroczne hasło kampanii brzmiało: „Myślę, więc nie śmiecę”.  Nasza szkoła również przyłączyła się do tej inicjatywy i w dniach 16 -22 września uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami ochoczo zabrali się do posprzątania najbliższej okolicy, a także stworzyli piękne obrazy rysowane kredą na chodniku przed szkołą.

Co roku, w trzeci weekend września odbywa się akcja sprzątania świata. Tym razem była to już 28. edycja, a tegoroczne hasło kampanii brzmiało: „Myślę, więc nie śmiecę”.  Nasza szkoła również przyłączyła się do tej inicjatywy i w dniach 16 -22 września uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami ochoczo zabrali się do posprzątania najbliższej okolicy, a także stworzyli piękne obrazy rysowane kredą na chodniku przed szkołą Udało nam się posprzątać teren wokół szkoły wraz z pobliskimi chodniksmi i uliczkami. Przypominamy, że w akcji nie chodzi jedynie o to, by sprzątać ale przede wszystkim o to, by nie śmiecić i poprawnie segregować odpady. Akcja „Sprzątanie świata – Polska” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska, jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów Każdego dnia mamy wpływ na to jak wygląda nasz planeta – Dbajmy o nią najlepiej jak potrafimy!

Organizator akcji w szkole: K. Śliwińska- Słota i M. Nowe